Witamy na stronie uksgracz.pl

UKS „GRACZ” powstał w odpowiedzi na pogłębiający się kryzys w polskim środowisku sportowo-rekreacyjnym oraz zapotrzebowaniu na zorganizowany aktywny wypoczynek. Dzięki zainteresowaniu i sukcesom sportowym naszej młodzieży szkolnej z inicjatywy grupy „zapaleńców” zainteresowanych propagowaniem wychowania fizycznego i dyscyplin sportowych w środowisku lokalnym, na przełomie marca i kwietnia 2004 r. przy Gimnazjum w Lyskach powstał Uczniowski Klub Sportowy „GRACZ”. Realizacja zadań statutowych jest możliwa dzięki udostępnieniu nam bazy sportowej Gimnazjum a możliwość korzystania z kompleksu boisk ORLIK 2012 przyczyniają się do różnorodności i uatrakcyjnienia zajęć rekreacyjnych.

Atrakcyjna formuła zajęć obejmująca wykorzystanie najpopularniejszych dyscyplin sportowych, ma za zadanie przyciągnąć młodzież do aktywnego spędzania czasu, ma ją oderwać od komputera i ekranu telewizora po to, by na nowo odkryć przyjemność odpoczywania w sposób aktywny, tzn. zdrowy. Realizowana jest poprzez zorganizowanie systematycznych zajęć sportowych z siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i tenisa stołowego oraz wyjazdowych na lodowisku i basenie.

Systematycznie w naszych zajęciach uczestniczy kilkudziesięciu obecnych i byłych uczniów naszego gimnazjum. Wszysko to jest możliw dzięki realizacji zadań i projektów współfinansowanych przez Urząd Gminy w Lyskach, Starostwo Powiatowe w Rybniku oraz Ministerstwo Sportu. Aby jednak realizować każdy z nich, wymagany jest wkład własny. Dlatego też w marcu 2009 roku poczyniliśmy pierwsze kroki w celu uzyskania statusu Organizacji Pożytku Publicznego. Ostatecznie w listopadzie 2009 roku decyzją Sądu Okręgowego w Gliwicach uzyskaliśmy status OPP oraz przywilej gromadzenia 1% podatku.

Zapraszamy do odwiedzin na naszej stronie oraz na profilu https://www.facebook.com/uks.graczlyski/ gdzie znaleźć można aktualności i szczegółowe informacje.

Pozdrawiamy!
Zespół UKS GRACZ

Comments are closed.