„LYSKI OPEN 2024” – turniej tenisa stołowego

🏓🏓🏓 17 lutego 2024r. – po kilkuletniej przerwie, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Lyskach rozegrany został IX Turniej Tenisa Stołowego „LYSKI OPEN 2024”, zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „GRACZ”.

Zainteresowanie turniejem przerosło nasze oczekiwania: zgłosiło się 16 chętnych (z tego dwie Panie), a w samych zawodach udział wzięło 14 uczestników.

Pierwszy etap turnieju ułożył się następująco.

Zawodników rozlosowano i podzielono na dwie grupy (po 7), w każdej rozegrano mecze „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Z każdej grupy do finału awansowało po 4 zawodników, a pozostali rozegrali mecze II finału (i ponownie rozegrano obie grupy systemem „każdy z każdym”). Rozgrywki były bardzo zacięte, walki toczyły się o każdy punkt, a zawodnicy wykazali się znakomitą kondycją walcząc przy stołach kilka godzin (i walecznością - jak stwierdził jeden z uczestników: „Jutro nie będę mógł chodzić”).

Klasyfikacja turnieju ułożyła się następująco:

🥇 I miejsce zdobył Dariusz Gaszka (od kilku lat lider naszych turniejów),
🥈 II miejsce Jakub Kazaniecki,
🥉 III miejsce Kamil Brudek,

a kolejne miejsca zajęli następująco: Paweł Makoś, Kamil Kuczera, Dawid Niewrzoł, Adam Nowak, Piotr Puk, Łukasz Makoś, Marek Czerwiński, Marek Nowakowski, Olga Czartoszewska, Martin Sobeczko oraz Agata Skowronek.

🏆 Organizator zapewnił uczestnikom napoje oraz słodki poczęstunek. Zdobywcy podium  otrzymali puchary, a każdy z zawodników medal oraz pamiątkowy dyplom.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zapraszamy za rok 💪🏻

Turniej został zorganizowany w ramach zadania „Propagowanie Aktywności Fizycznej wśród Mieszkańców Gminy Lyski”

Comments are closed.