Rozbiegane Lyski…

7 lipca 2018 roku grupa biegowa UKS Gracz-Aktywni Lyski wystartowała w biegu Nocnym w Wodzisławiu Śląskim na dystansie 5 km. W zawodach wystartowało ponad 400 biegaczy. Lysecka grupa biegowa wystąpiła aż w 23 osobowym składzie! W czołowej „10” zawodów uplasowało się aż 3 zawodników Aktywnych Lyski. Najwyższe 5 miejsce zajął trener grupy Mateusz Wolnik. Pokonanie 5 km trasy zajęło mu 16:30. Na 6 miejscu przybiegł Sebastian Marcol z czasem 17:22 a na 10 Szymon Czogała z czasem 17:53. Godnym podkreślenia jest fakt, iż w grupie Aktywnych Lyski wystartowało wiele osób powyżej 40 roku życia, którzy potwierdzili, że na rozpoczęcie przygody z bieganiem nigdy nie jest za późno. Na zawody w Wodzisławiu Śląskim nasza grupa biegowa otrzymała także koszulki klubowe w ramach grantu z Urzędu Gminy Lyski. Frekwencja powyżej 25 osób na treningach potwierdza, że sekcja zmierza w dobrym kierunku promując całą Gminę Lyski.