POWIATOWA LIGA KOSZYKÓWKI CHŁOPCÓW

Już od 14 lat organizujemy rozgrywki Powiatowej Ligi Koszykówki. W obecnej edycji grają tylko i niestety trzy drużyny. Pierwszy turniej odbył się 21 listopada ubiegłego roku w Lyskach. Rozegraliśmy trzy mecze czyli każdy z każdym:

1. Lyski – Jejkowice 32:22
2. Lyski – Jankowice 26:35
3. Jankowice – Jejkowice 19:21

Po pierwszym turnieju wszystkie drużyny miały po trzy punkty i o miejscach decydowały małe punkty czyli zdobyte kosze, a tabela wyglądała następująco:
I miejsce Jankowice 54:47 +7
II miejsce Lyski 58:57 +1
III miejsce Jejkowice 41:51 -10

II Turniej Powiatowej Ligi Koszykówki Chłopców


W dość nietypowym dniu czyli 14 lutego 
(Walentynki i Środa Popielcowa) rozegraliśmy turniej rewanżowy, w którym niestety znowu przegraliśmy z Jankowicami, ale pocieszeniem choć niezbyt rokującym na przyszłość w kontekście zawodów powiatowych i finałów ligi, jest to, że gdyby skuteczność naszych zawodników była choć 30% lepsza to wynik byłby całkiem inny. W pierwszej kwarcie po pierwszych trzech minutach zamiast prowadzić 10:0 przegrywaliśmy 1:8, a cały mecz zakończył się 21:28. Mecz z Jejkowicami też nie należał do łatwych, a końcowy wynik 16:12 (po pierwszej połowie był remis 6:6) musi dać do myślenia. „Bez pracy nie ma kołaczy”, to przysłowie powinno być impulsem do systematyczności.
Wszyscy zawodnicy pozostawili na parkiecie mnóstwo sił, potu i zaangażowania, ale wyróżniającymi się zawodnikami naszej reprezentacji w tych turniejach byli: Jakub Max, który zdobył w sumie 43 punkty czyli prawie 50 % naszego dorobku (zdobyliśmy 95 pkt) oraz Marek Nowakowski od tak zwanej czarnej roboty czyli rozegrania. Gratulacje dla wszystkich zawodników bo gra i rokowania na przyszłość są niezłe, tylko skuteczność pozostawia dużo do życzenia, no i końcowy efekt jest trochę niezadowalający.

 

Zapraszam na zajęcia, aby nabrać pewności i celności rzutów.

Wyniki drugiego turnieju:
1. Lyski – Jejkowice 16:12
2. Jankowice – Jejkowice 35:27
3. Lyski – Jankowice 21:28
Tabela po dwóch turniejach
I miejsce Jankowice 117:95 +22
II miejsc e Lyski 95:97 -2
III miejsce Jejkowice 80:102 -22

Skład naszej drużyny w drugim turnieju (czerwone stroje).
Andrzejak Wojciech IIIa, Gurgul Jakub IIIa (25 pkt), Ilka Oliver IIIa (1 pkt), Max Jakub IIIa (43 pkt), Naumowicz Sebastian IIIa (5 pkt), Niewrzoł Dawid IIIa (4 pkt) , Nowakowski Marek IIIa (11 pkt), Mrówka Maciek IIIb (2 pkt), Paryż Jakub IIIc, Sadorski Patryk VIIb.

Bardzo dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Rybniku za pomoc finansową w organizacji turniejów.

Galeria

Comments are closed.