III turniej drużyn dziecięcych „UKS GRACZ CUP 2018”

3 marca bieżącego roku na hali sportowej przy Gimnazjum w Rudach, wraz ze Szkołą Podstawową w Rudach zorganizowaliśmy III turniej drużyn dziecięcych „UKS GRACZ CUP 2018”.

W turnieju rywalizowało sześć drużyn z rocznika 2007 i młodsi. Obok dwóch naszych drużyn UKS GRACZ I z rocznika 2007 oraz UKS GRACZ II rocznik 2008 i młodsi w turnieju zagrały następujące kluby: LKS DĄB GASZOWICE, LKS GÓRKI ŚLĄSKIE, LKS PSTRĄŻNA oraz gospodarz hali SZKOŁA PODSTAWOWA w RUDACH.

Zmagania turniejowe rozpoczęliśmy punktualnie o godzinie 9.15 meczem pomiędzy reprezentacją UKS-u a LKS-em Pstrążna. Zawodnicy każdy mecz traktowali ambicjonalnie, ale podczas takiego turnieju, były mecze ekscytujące jak i takie o których chcielibyśmy zapomnieć. Były mecze zacięte, ale i takie, które nie miały historii. Na specjalną uwagę zasługują tak naprawdę cztery czy pięć meczy.

Pierwszy to mecz nr jeden, w którym praktycznie całe spotkanie prowadził zespół UKS I, a w samej końcówce stracili gola na remis. Zaciętym spotkaniem był mecz nr 6, w którym zawodnikom z Górek niewiele brakowało do remisu albo nawet zwycięstwa nad drużyną LKS Pstrążna. Dużą niespodzianką zakończył się mecz najmłodszej drużyny czyli UKS II nad swoimi kolegami z UKS I. Ci drudzy zniechęceni wysokimi porażkami w dwóch poprzednich spotkaniach, zlekceważyli swoich młodszych kolegów za co zapłacili wysoką cenę przegrywając aż 0:4. Wygrani, czyli dzieciaki z UKS II byli jeszcze o krok od niespodzianki. W meczu nr 13 wysoko postawili poprzeczkę drużynie z Pstrążnej, która z dużymi problemami wygrała tylko 1:0. Bliscy zrehabilitowania się i pokonania swojej niemocy byli chłopcy z drużyny UKS I w meczu nr 14 z Dębem Gaszowice. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. W ostatniej minucie meczu utrzymywał się wynik remisowy 2:2. Około 40 sekund przed końcowym gwizdkiem lyszczanie mieli niepowtarzalną szansę zdobycia gola i wygrania meczu, ale zaprzepaścili sytuację sam na sam co zemściło się akcją w drugą stronę i stratą bramki na 2:3.

Mamy nadzieję, że turniej w ocenie uczestników oraz widzów był udany, wszystkim udzieliła się sportowa atmosfera a dzięki temu, że kibice w postaci rodziców nie zawiedli zabawa była przednia. Mimo tego, że nie pobieraliśmy od uczestników ani drużyn żadnych opłat wpisowych, każdy uczestnik rozgrywek miał zapewniony symboliczny poczęstunek oraz wodę mineralną, a każda z drużyn otrzymał puchar oraz pamiątkowy dyplom.

Wręczyliśmy cztery nagrody indywidualne:

Najlepsi bramkarze - Bartosz Rezner (LKS Górki) oraz Jakub Mazurek (LKS Dąb Gaszowice)

Najlepszy strzelec – Dominik Zieleźny (LKS Dąb Gaszowice),

Najlepszy zawodnik – Michał Mańka (LKS Dąb Gaszowice),

Wyróżnienia – Patryk Dyrszka (Buk Rudy), Karol Musioł (LKS Pstrążna), Brajan Domijan (UKS Gracz I), Dominik Dziwoki (UKS Gracz II).

Podbudowani jesteśmy postawą naszych najmłodszych uczestników czyli zawodników z naszej drugiej drużyny, z rocznika 2008 a nawet 2009 i 2010. Niestety mimo dobrych chęci, zaangażowania, woli walki nie mogli sprostać wysokim wymaganiom, które przed nimi postawili przeciwnicy. Nie kombinowali i pomimo wysokich przegranych w dwóch pierwszych meczach, nasi mali zawodnicy zaprezentowali wolę walki a także radość z gry, po prostu chcieli dać z siebie wszystko co zaowocowało wygraną jednego meczu i niezłą postawą w meczu z Pstrążną. Brawa i gratulacje za taką postawę. Co do starszej, trochę zrehabilitowali się w meczu z Gaszowicami, zwycięzcą turnieju, w którym pokazali, że mają ambicje i stać ich na więcej niż tylko bierne przyglądanie się sytuacji na boisku.

Specjalne podziękowania kierujemy do młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Rudach, która pomogła nam podczas turnieju.
Dziękujemy serdecznie dyrekcji Szkoły Podstawowej w Rudach za pomoc w organizacji turnieju oraz Gminie Kuźnia Raciborska za udostępnienie obiektu wraz z zapleczem gastronomicznym.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.

WYNIKI MECZÓW

L.p. Nazwy drużyn Wynik
1. UKS Gracz Lyski I : LKS Pstrążna 1 : 1
2. SP Rudy : LKS Dąb Gaszowice 2 : 6
3. UKS Gracz Lyski II : LKS Górki 0 : 3
4. UKS Gracz Lyski I : SP Rudy 0 : 4
5. LKS Dąb Gaszowice : UKS Gracz Lyski II 4 : 1
6. LKS Pstrążna : LKS Górki 1 : 0
7. SP Rudy : UKS Gracz Lyski II 6 : 1
8. UKS Gracz Lyski I : LKS Górki 0 : 4
9. LKS Pstrążna : LKS Dąb Gaszowice 1 : 4
10. UKS Gracz Lyski I : UKS Gracz Lyski II 0 : 4
11. LKS Pstrążna : SP Rudy 0 : 4
12. LKS Dąb Gaszowice : LKS Górki 1 : 1
13. LKS Pstrążna : UKS Gracz Lyski II 1 : 0
14. UKS Gracz Lyski I : LKS Dąb  Gaszowice 2 : 3
15. SP Rudy : LKS Górki 2 : 0

 

TABELA

Lp. NAZWY DRUŻYN Punkty Stosunek bramek MIEJSCA
1. LKS Dąb Gaszowice 13 18:7 I
2. SP Rudy 12 18:7 II
3. LKS Pstrążna 7 4:9 III
4. LKS Górki 7 8:4 IV
5. UKS Gracz Lyski II 3 6:14 V
6. UKS Gracz Lyski I 1 3:16 VI

 

WYNIKI

Nazwa drużyny UKS I LKS Pstrążna SP Rudy LKS Dąb UKS II LKS Górki Pkt. Bramki Miejsce
UKS Gracz Lyski I x 1 : 1 0 : 4 2 : 3 0 : 4 0 : 4 1 3 : 16 (-13) VI
LKS Pstrążna 1 : 1 x 0 : 4 1 : 4 1 : 0 1 : 0 7 4 : 9 (-5) III
SP Rudy 4 : 0 4 : 0 x 2 : 6 6 : 1 2 : 0 12 18 : 7 (+11) II
LKS Dąb Gaszowice 3 : 2 4 : 1 6 : 2 x 4 : 1 1 : 1 13 18 : 7 (+11) I
UKS Gracz Lyski II 4 : 0 0 : 1 1 : 6 1 : 4 x 0 : 3 3 6 : 14 (-8) V
LKS Górki 4 : 0 0 : 1 0 : 2 1 : 1 3 : 0 x 7 8 : 4 (+4) IV

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Comments are closed.