III turniej drużyn dziecięcych „UKS GRACZ CUP 2018”

3 marca bieżącego roku na hali sportowej przy Gimnazjum w Rudach, wraz ze Szkołą Podstawową w Rudach zorganizowaliśmy III turniej drużyn dziecięcych „UKS GRACZ CUP 2018”.

W turnieju rywalizowało sześć drużyn z rocznika 2007 i młodsi. Obok dwóch naszych drużyn UKS GRACZ I z rocznika 2007 oraz UKS GRACZ II rocznik 2008 i młodsi w turnieju zagrały następujące kluby: LKS DĄB GASZOWICE, LKS GÓRKI ŚLĄSKIE, LKS PSTRĄŻNA oraz gospodarz hali SZKOŁA PODSTAWOWA w RUDACH.

Zmagania turniejowe rozpoczęliśmy punktualnie o godzinie 9.15 meczem pomiędzy reprezentacją UKS-u a LKS-em Pstrążna. Zawodnicy każdy mecz traktowali ambicjonalnie, ale podczas takiego turnieju, były mecze ekscytujące jak i takie o których chcielibyśmy zapomnieć. Były mecze zacięte, ale i takie, które nie miały historii. Na specjalną uwagę zasługują tak naprawdę cztery czy pięć meczy.

Pierwszy to mecz nr jeden, w którym praktycznie całe spotkanie prowadził zespół UKS I, a w samej końcówce stracili gola na remis. Zaciętym spotkaniem był mecz nr 6, w którym zawodnikom z Górek niewiele brakowało do remisu albo nawet zwycięstwa nad drużyną LKS Pstrążna. Dużą niespodzianką zakończył się mecz najmłodszej drużyny czyli UKS II nad swoimi kolegami z UKS I. Ci drudzy zniechęceni wysokimi porażkami w dwóch poprzednich spotkaniach, zlekceważyli swoich młodszych kolegów za co zapłacili wysoką cenę przegrywając aż 0:4. Wygrani, czyli dzieciaki z UKS II byli jeszcze o krok od niespodzianki. W meczu nr 13 wysoko postawili poprzeczkę drużynie z Pstrążnej, która z dużymi problemami wygrała tylko 1:0. Bliscy zrehabilitowania się i pokonania swojej niemocy byli chłopcy z drużyny UKS I w meczu nr 14 z Dębem Gaszowice. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. W ostatniej minucie meczu utrzymywał się wynik remisowy 2:2. Około 40 sekund przed końcowym gwizdkiem lyszczanie mieli niepowtarzalną szansę zdobycia gola i wygrania meczu, ale zaprzepaścili sytuację sam na sam co zemściło się akcją w drugą stronę i stratą bramki na 2:3.

Mamy nadzieję, że turniej w ocenie uczestników oraz widzów był udany, wszystkim udzieliła się sportowa atmosfera a dzięki temu, że kibice w postaci rodziców nie zawiedli zabawa była przednia. Mimo tego, że nie pobieraliśmy od uczestników ani drużyn żadnych opłat wpisowych, każdy uczestnik rozgrywek miał zapewniony symboliczny poczęstunek oraz wodę mineralną, a każda z drużyn otrzymał puchar oraz pamiątkowy dyplom.

Wręczyliśmy cztery nagrody indywidualne:

Najlepsi bramkarze - Bartosz Rezner (LKS Górki) oraz Jakub Mazurek (LKS Dąb Gaszowice)

Najlepszy strzelec – Dominik Zieleźny (LKS Dąb Gaszowice),

Najlepszy zawodnik – Michał Mańka (LKS Dąb Gaszowice),

Wyróżnienia – Patryk Dyrszka (Buk Rudy), Karol Musioł (LKS Pstrążna), Brajan Domijan (UKS Gracz I), Dominik Dziwoki (UKS Gracz II).

Podbudowani jesteśmy postawą naszych najmłodszych uczestników czyli zawodników z naszej drugiej drużyny, z rocznika 2008 a nawet 2009 i 2010. Niestety mimo dobrych chęci, zaangażowania, woli walki nie mogli sprostać wysokim wymaganiom, które przed nimi postawili przeciwnicy. Nie kombinowali i pomimo wysokich przegranych w dwóch pierwszych meczach, nasi mali zawodnicy zaprezentowali wolę walki a także radość z gry, po prostu chcieli dać z siebie wszystko co zaowocowało wygraną jednego meczu i niezłą postawą w meczu z Pstrążną. Brawa i gratulacje za taką postawę. Co do starszej, trochę zrehabilitowali się w meczu z Gaszowicami, zwycięzcą turnieju, w którym pokazali, że mają ambicje i stać ich na więcej niż tylko bierne przyglądanie się sytuacji na boisku.

Specjalne podziękowania kierujemy do młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Rudach, która pomogła nam podczas turnieju.
Dziękujemy serdecznie dyrekcji Szkoły Podstawowej w Rudach za pomoc w organizacji turnieju oraz Gminie Kuźnia Raciborska za udostępnienie obiektu wraz z zapleczem gastronomicznym.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.

WYNIKI MECZÓW

5. UKS Gracz Lyski II 3 6:14 V
6. UKS Gracz Lyski I 1 3:16 VI

WYNIKI