DYSPOZYCJA LIDERKI Z DĘBIEŃSKA ZDECYDOWAŁA ZWYCIĘSTWIE W FINALE POWIATOWEJ LIGI KOSZYKÓWKI

Podobnie jak w przypadku chłopców tak i u dziewcząt, w dniach 27 listopada i 27 lutego przeprowadziliśmy turnieje eliminacyjne w ramach XIII edycji Powiatowej Ligi Koszykówki Dziewcząt Powiatu Rybnickiego dla Oddziałów Gimnazjalnych oraz klas VII. W rozgrywkach dziewcząt w tej edycji ligi również zagrały tylko trzy drużyny: Jankowice, Jejkowice i Lyski a w grupie drugiej tylko szkoła z Dębieńska. Dlatego w finale, który zorganizowaliśmy 15 czerwca na hali w Jankowicach zaprezentowały się wszystkie drużyny uczestniczące w eliminacjach. Rozgrywki oraz finał tradycyjnie odbyły są systemem każdy z każdym.

Pierwszy mecz pomiędzy Dębieńskiem a Jankowicami, jak się później okazało był najbardziej zaciętym i wyrównanym spotkaniem. W pierwszej kwarcie przeważał zespół z Jankowic. Wszystko zmieniło się w kwarcie drugiej. Gra wyrównała się, aż do końca trzeciej kwarty walka odbywała się punkt za punkt przy czym stałą przewagę punktową utrzymywały Jankowice. Czwarta część to pokaz konsekwencji gry w obronie i punktowanie w ataku przez team z Dębieńska. W tej kwarcie dziewczyny rzuciły sześć punktów bez straty, czym odrobiły pięciopunktową przewagę Jankowic wygrywając 17:16.
W drugim i trzecim meczu turnieju jejkowiczanki oraz jankowiczanki nie dały naszym dziewczynom żadnych szans, wygrywając 33:7 oraz 39:15. Czwarte spotkanie jak się później okazało było finałem, w którym klasę pokazała zawodniczka z Dębieńska, rzucając sama wszystkie 16 punktów zdobytych przez drużynę w tym meczu. Początkowo lekką przewagę miały zawodniczki z Jejkowic, która z biegiem czasu malała by ostatecznie ulec Dębieńsku 12:16. Piąty mecz to „walka” pomiędzy zespołami z Jankowic i Jejkowic. Początkowo przeważały te drugie ale trzecia kwarta przegrana 0:11 praktycznie pogrzebała nadzieje na ich dobry wynik. I niestety dla nich tak się stało, uległy 26:33.
W ostatnim meczu, który wydał się tylko formalnością dla zespołu z Dębieńska zapachniało niespodzianką. Nasze reprezentantki przypomniały sobie, że potrafią walczyć co było niemiłym zaskoczeniem dla przeciwniczek. Pierwsza kwarta 0:0, druga i trzecia minimalna przewaga 10:9 dla Dębieńska a czwarta to znowu dominacja liderki z Dębieńska, która rzucając 6 punktów przypieczętowała zwycięstwo w meczu i w całym turnieju.

Skład naszej drużyny w całym cyklu ligi 2017/2018.
Kotyrba Klaudia IIId, Powala Emilia IIIb, Wardenga Wiktoria IIIb, Markiefka Natalia IIIb, Chrapek Dorota IIIa, Pielczyk Martyna IIIa, Socha Weronika IIIa, Łukasik Patrycja IIc, Bochenek Zuzanna IIb, Kuszpińska Joanna IIb, Lelowicz Paulina IIa, Staroń Marta IIa, Tkocz Katarzyna IIa, Przybyła Kinga IIa i Szymecka Agata IIa

WYNIKI MECZÓW TURNIEJU FINAŁOWEGO :
Gim Jankowice – Gim Dębieńsko 16:17
Gim Lyski – Gim Jejkowice 7:33
Gim Jankowice – Gim Lyski 35:15
Gim Dębieńsko – Gim Jejkowice 16:12
Gim Jankowice – Gim Jejkowice 26:33
Gim Dębieńsko – Gim Lyski 18:14

TABELE:
MSC DRUŻYNA ilość meczy punkty stosunek punktów
I Gim Dębieńsko 3 6 51:42 +9
II Gim Jejkowice 3 5 78:59 +19
III Gim Jankowice 3 4 77:65 +11
IV Gim Lyski 3 3 36:86 -50

Najlepszą zawodniczką z mianem MVP Turnieju została wybrana liderka Dębieńska Martyna Występ. Drugie wyróżnienie z tytułem Najlepszej Zawodniczki, z dorobkiem 41 punktów w turnieju finałowym otrzymała Aleksandra Brzoska liderka teamu z Jankowic. Do grona Wyróżnionych zawodniczek nominowane zostały również: Małgorzata Pluta z Jejkowic, Klaudia Siąkała z Jankowic, Marcelina Występ z Dębieńska oraz Weronika Socha liderka zespołu z Lysek. Natomiast królem strzelców całej ligi została Julia Konsek z Jejkowic zdobywczyni 66 punktów. Gratulacje dla wyróżnionych i nagrodzonych.
W imieniu organizatora i Starostwa Powiatowego, puchary, dyplomy i medale wręczył Pan Piotr Pszonka dyrektor Szkoły Podstawowej w Jankowicach.
Organizatorem całego cyklu turniejów był UKS „GRACZ” z Lysek, który dzięki funduszom z Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Rybniku uzyskanym ze Starostwa Powiatowego w Rybniku mógł udekorować zwycięzców medalami, pucharami i dyplomami a także zapewnić drobny poczęstunek w postaci kołaczyków oraz wody mineralnej. Koszty prowadzenia turniejów pokryte zostały z własnych funduszy UKS GRACZ.
Chcieliśmy jako organizator całego cyklu XIII Powiatowej Ligi Koszykówki podziękować dyrektorom za udostępnienie sal sportowych, nauczycielom wychowania fizycznego za zaangażowanie i poświęcony czas a Starostwu Powiatowemu w Rybniku za pomoc i wsparcie w organizację oraz współfinansowanie rozgrywek w ramach Powiatowej Ligi Koszykówki Powiatu Rybnickiego.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Comments are closed.