Zakończenie projektu „Integracja i propagowanie aktywności fizycznej poprzez bieganie wśród lokalnej społeczności”

Sekcja biegowa "Aktywni Lyski" od dnia 4 czerwca 2018 r. do 29 sierpnia 2018 r. realizowała projekt, w ramach zadania publicznego pn. „Integracja i propagowanie aktywności fizycznej poprzez bieganie wśród lokalnej społeczności". Zadanie zostało sfinansowane ze środków Urzędu Gminy w Lyskach.

W ramach zadania odbywały się systematyczne treningi, w których uczestniczyło około 25 osób reprezentując różne pokolenia. Celem treningów było przygotowanie lokalnej społeczności do startu w zawodach biegowych na dystansach od 5 do 21,097 km.

Uczestnicy treningów wzięli udział w kilku imprezach biegowych, między innymi w:
1) Nocnym biegu z Gwiazdami na dystansie 5 km w Wodzisławiu Śląskim rozgrywanym 7 lipca 2018 roku. Na podium w kat. wiekowych tych zawodach stanęli Mateusz Wolnik i Sebastian Marcol.
2) II Nocnym Półmaratonie i II Nocnej Dysze w Piekarach Śl., które odbyły się 14 lipca 2018 r., gdzie 3 miejsce w biegu głównym tych zawodów zajął trener grupy Mateusz Wolnik.
3) Rudzkim Półmaratonie Industrialnym w Rudzie Śląskiej i biegu towarzyszącemu tej imprezie na dystansie 8 km. Na podium w kat.wiekowej w Półmaratonie znalazł się Sebastian Marcol.

Najliczniej obsadzonymi przez grupę Aktywnych zawodami był Bieg Nocny w Wodzisławiu Śląskim na dystansie 5 km.
W tych zawodach wystartowali w ponad 20 osobowym składzie! Wszyscy uczestnicy projektu pokonali własne słabości i granice. Dobiegając do mety udowodnili sobie, że pojęcie niemożliwe nie istnieje. Dzięki wspólnym startom w zawodach grupa jeszcze bardziej zintegrowała się. Zawodnicy osiągali bardzo dobre wyniki sportowe w każdych zawodach stojąc na podium w kategorii generalnej lub wiekowej. "Aktywni Lyski" stają się coraz bardziej rozpoznawalną grupą biegową dzięki czemu nieustannie dołączają na treningi nowe osoby!

W ramach projektu zakupiono koszulki biegowe z logiem Gminy Lyski, dzięki czemu poprzez ogromny potencjał medialny imprez biegowych, w których startuje po kilkuset lub więcej zawodników promujemy Gminę Lyski jako miejsce przyjazne i otwarte na nowe inicjatywy sportowe.

Comments are closed.